Říjen, jelen v říji

29.08.2016 00:28

Dnešní den jsme zahájili speciální rozcvičkou – Pěti Tiběťany – kterými jsme uctili Tibet. Až překvapivě to děti přijaly a všichni poctivě cvičily tyto přezdravé cviky.

Na snídani začal Den zdravé výživy ovesnými vločkami, který pokračoval v průběhu celého dne – k obědu bulgur a k večeři kroupy na slanině. To už s takovou radostí přijmuto nebylo, takže večer se v 10 hodin snědlo asi 100 rohlíků.  Přesto si nezoufáme! Našly se i děti, kterým uvařené dobrůtky chutnaly a přidávaly si.

Dopoledne jsme běželi Scorelauf. Pro ty, kdo neví, co to je, jedná se o trénink s volným pořadím kontrol, kterých se snaží závodník v časovém limitu co nejvíc posbírat. Oběhat všechny kontroly se povedlo jen jednomu závodníkovi a my mu tímto gratulujeme. Ovšem i ostatní děti byly nadmíru šikovné. Jedná se totiž o vcelku těžký trénink, protože musíte odhadnout své síly a pečlivě si naplánovat trať a pro většinu se jednalo o významné poprvé.

Odpoledne proběhla vedoucími tolik milovaná hra Divočáci. V prostoru lesa a tábora se rozmístilo celkem deset divočáků (vedoucí + nejstarší děti). Skupinky měly za úkol divočáky najít, chytit, uspat a donést do banky. Letošní divočáci byli vybráni natolik skvěle, že kdyby chtěli, tak je nikdo nenajde a už vůbec nedonese do banky. Ale koho by to bavilo? A tak divočáci pobíhali po lese a sem tam se ukázali. Zde bychom chtěli divočákům vzdát hold, protože pro hru byli ochotni nechat se pokládat do kopřiv a mravenišť, dlouhé minuty se schovávat ve křoví a plazit se pod chatkami.

Zbytek odpoledne děti vyřezávaly halloweenské melounové strašáky a připravovali si básničky na témata jako například: páteř, lékaři, cyklisté a ženy žijící na venkově, která mají v říjnu svůj den.

Po večeři přišel roj masek a vytoužená diskotéka s půjčenými bedničkami. (Holky miluju vás, že jste pána z vesnice uprosily!) Tak jsme zakřepčili a zatančili.

Závěrečná zpráva: Autorka psala článek poslepu. Horší než hledat špendlík v kupce sena je hledat lukostřelecký šíp v lánu trávy. Přijela Kočanda.

Zdraví tým vedoucích