Zpravy z PÁPRSOBU

21.08.2017 22:48

Věděli jste že: nejlepší kuře na paprice umí uvařit Silva s Kačkou?

        

         Tak už máme celotáborovku v plném proudu. První den dopoledne všichni španělští pasýři pásli poctivě své ovečky a starali se, aby je rozsápalo co nejméně vlků. V podstatě se jednalo o spojení hry na honěnou a dřepování. Je to neuvěřitelné, ale během tří osmiminutových her zvládly některé děti nadřepovat až 300 dřepů. Nazvala bych to téměř heroickým výkonem.

         Abychom procvičili i svaly na rukou, byla zapojena po dlouhé době lanová prolézačka. Děti si tak mohli zahrát na malé tarzany a prokázat i své nadzemní kvality. Měly možnost ozkoušet skákání do plachty, ručkování a lezení na pohyblivý žebřík.

         Po odpoledním tréninku byl zařazen vědomostní kvíz. Schválně jestli byste věděli odpovědi na některé zrádné otázky: Kolikrát lze přeložit vlněné vlákno, aniž by se zlomilo? Co dělají bílé myšky na mym stole? Kteří český vladař byl známý láskou k alchymii? Co je to v orienťácké terminologii žaket? Když budete pokračovat ve čtení, tak správné odpovědi naleznete na konci článku. Ráda bych zde vyzdvihla Baldyho, který jako jediný znal správnou odpověď na otázku: Čím dle Járy Cimrmana, známého průkopníka slepých uliček, zlato nevznikne. A to se u některých vedoucích hodně cení!

         Stejně jako Santiago v knížce, i my se posouváme v příběhu dál. Poté, co se skupinky dozvěděly, že jejich cílem je poklad schovaný u pyramid, se musely přeplavit přes Středozemní moře až do Afriky. Proto byl pro ně na dnešek připraven Gamebook. Principem této hry je, že si děti vybírají možnosti, jak má příběh pokračovat. Každé rozhodnutí vede k jiné alternativě příběhu a trasy, po které se běží. Například vstaní pravou nohou z postele znamenalo prodloužení trasy o 200 metrů. Někteří dříve, jiní pozěději, ale nakonce se přeci jen všichni dostali až do Afriky. Bohužel je však zatkla policie, neboť neměli povolení k pobytu. Získat ho budou moci až zítra…snad není v Africe příliš složitá byrokracie.

         Odpoledne nám pak děti dokázaly, že mají i dobré srdce. Ve hře pomáhaly dostat se uprchlíkům z Afriky do Španělska a poté zase zpět. Bylo to až neuvěřitelné, ale některé skupinky zvládly přepašovat i 230 lidí. A jako bonus se děti proběhly a natrénovaly rychlé sprinty obtížným hrbolatým terénem. Řekla bych, že výborná průprava pro nadcházející podzimní sezónu.

         Nejste z toho čtení unaveni? My z nabitého programu ano. Proto jsme dnešek zakončili příjemným letním kinem, přeci jen je třeba i odpočívat. Dobrou noc.

 

 

Správné odpovědi: až 20.000x, tanyny a tanana (z písničky Havana, pozn.red.), Rudolf II, už prostě nemůže orienťák dál vysílením, foukáním cigaretového kouře ho ohně.