2005

jsme zpět v Bezdědicích! Už se nám stýskalo! A počet účastníků opět roste! Čtyřiačtyřicet dětí a osm vedoucích, toť letošní bilance!

Téma tohoto ročníku tábora bylo NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI a nikdo (málem ani vedoucí) netušil, co si pod tím představit... Nakonec z toho bylo všelicos, vedoucí se s programem celkem vyřádili a u dětí nakonec přeci jen slavili úspěch!
Tak například den naruby - den začal výkřikem VEČERKA!, po které následovala večerní hygiena a večerní program. Zhruba v deset hodin ráno (reálného času) přišla na řadu večeře - uzené s bramborovou kaší. Některá děvčata to vzala vážně a přizpůsobila dennímu programu i svůj styling - spodní prádlo si oblékla navrch. To možná bylo trochu šokující pro paní z hygieny, která nás toho dne a té hodiny přijela navštívit, ale nakonec to vydýchala - včetně té poněkud zvláštní snídaně/večeře - a shledala vše v táboře v naprostém pořádku! Odpoledne už i vedoucím činily příkazy typu: před čtvrt hodinou jsme odešli do lesa, takže před deseti minutama jste se sešli u vchodu a pak se oblékli na trénink.
Další pěknou věc si vymyslely slečny trenérky. Postavily trénink po okolí, svým svěřencům rozdaly výsledné časy, všem zabavily hodinky a vítězem závodu se stal ten, kdo se dokázal vrátit v čase, který se nejvíce blížil tomu zadanému. Někomu se podařilo, že se lišil jen snad o pouhé tři vteřiny!
Také jsme se ocitli na jiné planetě, a to na Jupiteru. Tam trvá tři hodiny den a tři hodiny noc. A tak byl ve tři v noci celý tábor již na nohou, a během dalších tří hodin proběhl celý pozemský den, včetně rozcvičky, snídaně, oběda, večeře, ranní i večerní hygieny. Pak se zase tři hodiny spalo, a pak zase tři hodiny den! Až do půlnoci. Během čtyřiadvaceti hodin jsme tedy čtyřikrát snídali, obědvali, večeřeli, myli se atd...
Tento rok se taky navázalo na některé tradice z prvních Páprsobů - šily se kraťasy, ve kterých jsme se opět předvedli na závodech!
No, prostě toho byla fůra, ostatně jako vždycky!