2012

 

Co nám přinesl ročník 2012 aneb co jsme psali zde na webu

 

Příjezd

18.08.2012 23:08

 Vážení rodiče,

 Byli bychom vás rádi informovali o tom, že jsme v pořádku dorazili k babičce, a že se již zabydlujeme v jejím stavení a dobře se nám vede, bohužel však letectvo společnosti OK Páprsob již není nejmodernější, a tak se i na našem aeru vyskytla drobná chyba, která si vyžádala odlehčování váhy letadla, a tak došlo k postupným výsadkům všech pasažérů. Po krátké instruktáži zvládli všichni včas otevřít svůj padák, a po dopadu na zem nalézt cestu do místa, kde jsme se v podvečer všichni v pořádku sešli. Teď nás tedy místo bezstarostných prázdnin u babičky čeká těžká a náročná cesta ze zdejší pustiny do civilizace. Snad nabereme správný směr a budeme mít dost sil, abychom dosáhli vysněného cíle. Doufáme v malý počet obětí, ale nevylučujeme je, život v pustině je tvrdý a neúprosný. Držte nám palce a myslete na nás!

Den 4. a naše putování za babičkou nekončí!!!

21.08.2012 22:49

 Již čtvrtým dnem putujeme neznámými pustinami a snažíme se najít cestu do civilizace, kde by nás snad nějací dobří lidé mohli nasměrovat k babičce, která nás jistě již starostlivě a s velkými obavami vyhlíží. My se zatím snažíme všemi možnými prostředky zásobovat surovinami a materiálem potřebným k přežití v těchto krajích, nacvičujeme předávání zpráv v případě, že bychom se ocitli v nějakých obtížnějších situacích anebo i odhadujeme, jaká doba již uplynula od doby, co jsme ztroskotali. Naštěstí jsou zde jen samí silní a stateční jedinci, a tak morálka neupadá a panika nemá šanci dostat se do našich řad. Včera jsme dokonce museli absolvovat krátký noční pochod, který nám velmi znepříjemňovaly různé zvuky (a někdy i útoky!) zdejších lesních bytostí. I s tím se však všichni vypořádali na výbornou a do dalšího dne se probouzeli bohatší o řadu nových zážitků.

Den patý

23.08.2012 10:55

 Máme za sebou další náročný den! Počasí nám naštěstí stále přeje – svítí sluníčko a jen občas nám lehce zabouří a sprchne. Dnes ráno jsme se učili různým kriminálně-vyšetřovacím metodám (i tady v pustině se mohou hodit!) a odpoledne jsme trénovali svou fyzičku a paměť při paměťovém tréninku. Vrcholem dne však byl večerní program! Čím déle jsme mimo civilizaci, tím více se nám začíná stýskat po všech možných civilizačních výdobytcích, jako je např. televize. Dnes jsme tedy vzpomínali na některé oblíbené televizní pořady – jednotlivé skupinky si zvolily za program různé TV soutěže, ve kterých poté účinkovali vedoucí. Začalo se Chcete být půlmilionářem, pokračovalo to Špinavou prací (inkriminovanou skupinku se však vedoucí nepodařilo donutit, aby za ně v den jejich služby umyli nádobí), následoval Venkov hledá talent, Škola balení (nezadaný Jára nakonec „vyhrál“ Urboše) a celý program zakončila Miss (tu vyhrála slečna Šárka Jelínková alias zápasnice Sumó Naděžda).

Den šestý aneb výroba dopravních prostředků

24.08.2012 19:03

 

 Téměř celý čtvrteční den jsme věnovali výrobě dopravních prostředků, které by nás mohly posunout směrem k civilizaci, a tedy i blíže k babičce. Ve skupinkách jsme si vyráběli koloběžky, jejichž funkčnost jsme posléze ozkoušeli ve štafetovém závodě. Večer jsme se pak pro velký úspěch již podruhé sešli u ohně a zpívali známé i méně známé písně ze zpěvníku made by Urboš. V pátek nás pak čekal dlouhý pochod v podobě celodenního výletu (to je jeden z důvodů, proč se nám možná někteří rodiče nemohli tentokrát dovolat). Chceme také poděkovat Červené Karkulce číslo dvě za „košíček“ pro babičku :-) !

Den osmý

26.08.2012 22:49

Náš pobyt na táboře už se nám dávno přehoupl do druhé poloviny, už se jen čtyřikrát vyspíme a zamíříme zpět ke svým domovům. Do té doby však ještě musíme stihnout, alespoň pozdravit babičku na jejím statku, kde se nám již pravděpodobně nepodaří strávit delší pobyt, jak jsme původně plánovali. Včerejší odpoledne se zde konala velká o-sláva v podobě „šťávových“ a „rohlíkových“ pusinkových štafet. Boje byly vyrovnané, tentokrát nevítězili pouze ti nejrychlejší, ale i zdatní „piči“ a „jedlíci“. Večer jsme ještě stihli zabrousit i trochu do historie a podívat se do dob Třech Mušketýrů (je to přeci jen kniha, kterou si kde kdo vozí nebo třeba teprve vozit bude jako četbu na prázdniny) v rámci noční hry. V neděli odpoledne se pak konal trénink na klasické trati, v jednotlivých kategoriích vyhráli Kuba Veselý, Anička Šňupárková, Zuzka Hrabánková a Štěpán Kožina

A zazvonil zvonec a tábora je konec

05.09.2012 09:48

 Vše se nám nakonec povedlo a v posledních okamžicích našeho letního putování byla možnost se s babičkou setkat. To že to byla cesta dlouhá vám může vyprávět nejeden účastník letošního Páprsobu. Obzvláště posledních pár kilometrů a pár hodin cesty zamotalo nejednomu účastníkovi hlavičku a prověřilo jeho nožičky. Po skončení tábora máme pár ztrát a nálezu a hledáme Vak na spacák, a naopak máme kšiltovku navíc.

 A pro ty, kteří chtějí vzpomínat jaký vlastně letošní ročník byl doporučuji projít