Průběžné zprávy

 

Průběžné zprávy

Den první

23.08.2014 00:16

1.den

Je 14:30 a dveře autobusu se zavírají a vyrážíme směr Horní Bradlo. Vše probíhá dle plánu a po dvou hodinách cesty už vstupujeme spokojeně na pole tábořiště. Ubytování a rozdělení do družstev a postupné seznamování je na programu prvního dne a již zítra se můžeme vrhnout na poznávání pravěku. Jediná změna, která zatím nastala je, že hlavnímu vedoucímu a zdravotníkovi krapet více rostou vlasy.... :-)

 

Základ fotek z dnešního dne naleznete ve fotogalerii Den první

 

Zatím nejsou zřízena telefonní čísla pro volání v nutných případech lze volat hl.vedoucího. Během zítřka bude zařízeno. V kolonce adresa tábora lze naleznout adresu tábora, pro případ zaslání pošty. Na kterou se už teď velmi těšíme.

 

Den druhý

23.08.2014 22:07

První probuzení, první rozcvička, první snídaně – a to vše do slunečného rána. O to lépe se i všem našim pravěkým tlupám pak vykračovalo směrem k ohništi.

A to ještě ani nevěděli, že i zde, v pravěku, přijde co nevidět úplně nová a převratná éra – „éra pravěkých pecí“. Takový pokrok!!! Už žádný otevřený oheň, který lehce přemůže déšť nebo silný vítr, ale promyšlený systém tepla hnaného tunelem k připravované potravě a dále pak komínem nahoru. A to všechno jen z vody, hlíny, trávy, kamenů a proutí. Ty nejdokonalejší a nestabilnější pece vydržely dokonce i odpolední nevlídné počasí, zatímco my všichni jsme se zvesela bavili pod střechou a v teple.

Někteří naši nejmenší se dokonce zapotili až přespříliš. Rekord byl 42 kousků oblečení na jednom malém človíčkovi. Naštěstí je v tom kamarádi nenechali dlouho a všichni byli zase brzo vysvobozeni a naše pravěké tlupy se mohly radovat z nově získaných bodů do táborového klání.

Večer pak čekalo všechny za odměnu společné posezení u ohně s Urbošem, kytarou a jeho písničkami.

 

Den třetí

 

25.08.2014 00:16

Vedoucím dne je Jára,

po loňské hudební rozcvičce je trošku zklamání, že opět není taková. Následuje snídaně a odchod na první trénink, kterým jsou okruhy. Trénink je skoro bez problému až na dlouhé hledání jednoho člena výpravy, který se nakonec nachází o pár kilometrů dále. Ale vzhledem, že o něm vím, že se o něj bát nemusíme. Již po půl hodině nám volá jistá paní, že nám našla našeho chlapce a ať si pro něj dorazíme :-) 

 

Odpoledne následuje opět dotvoření pecí, které k večeru již zapalujeme a pouštíme se do pečení chleba.  

Fotografie z prvních tři dnů

 

25.08.2014 11:55

Zdravíme z konečně pořádně sluncem zalitého tábořiště a zde je odkaz na fotky z prvních tří dní paprsob.rajce.idnes.cz/Paprsob_2014_prvni_cast/

 

 

25.08.2014 21:55

Tábor se nám rychle blíží do své druhé poloviny a ráno nás z chatek vyhání sluníčko. Rychlá rozcvička, snídaně a rychle do lesa na bitvu o vlajku. Odpoledne máme na programu trénink sudá – lichá, kdy se běží ve dvojici a dvojice se střídá při postupu na následující kontrolu. Využíváme hezkého počasí a večer usedáme s kytarou k ohništi. Zítra vyrážíme na celodenní výlet, tak snad nám bude počasí opět přát. Po letech máme trošku horší počasí, ale naše ubytování má takové specialitky jako sušáky na boty, takže v botech máme sucho a v místnostech teplo. Předpovědi se z tohohle pohledu nemusíme bát a určitě si to užijeme.

 

Pro znalé z loňského roku, hláškovník postupně plníme a brzy zveřejníme. Takový menší úryvek ze včerejší akce hledáme Huberta. Hubert dorazil do tábora o kus dál. Kde se ho ptají a to jsi šel takto sám. Na to se Hubert nadechnul a pravil „Kdybychom měli dvojici, tak tu asi nejsem sám neeeee.....? A hlavně bych tomu druhému mohl nadávat, že jsme se ztratili. Takhle za to můžu já sám“  :-)

 

Den pátý

 

26.08.2014 23:01

Dle plánu se probouzíme do deštivého rána. Ale ani to nás nedonutí nevyrazit na výlet. A tak balíme balíček a dotáčíme vodu a můžeme vyrazit do skanzenu vysočina. Během dne déšt ustává a nakonec celý výlet v délce cca 20 km absolvujeme bez větší problémů. Večer naší jídelnu měníme na kino a na programu je starý český film Cesta do pravěku. Více můžete sledovat na fotkách z výletu paprsob.rajce.idnes.cz/PAPRSOB_2014_-_Vylet_do_skanzenu

 

Den šestý

 

28.08.2014 21:46

Deštivé dny máme snad za sebou. Probouzíme se do krásného dne a hnedka ráno skupinky vyrážejí na skupinové hry. Odpoledne máme trénink a k večeru miss neandrtálec zde vám přinášíme fotky paprsob.rajce.idnes.cz/PAPRSOB_2014_-_MISS_NEANDRTALEC