2015

Program je na světě a zase je to pecka!

26.05.2015 21:46

Rok se s rokem sešel a prázdniny nám už klepou na dveře. Vy, děti školou povinné, si možná ťukáte na čelo a říkáte si: „Cože! Vždyť všechny čtvrtletky, pololetky a diktáty jsou ještě před námi.“ Nás vedoucí ale naštěstí trápí maximálně jen zkoušky, státnice a bakalářky – a to je přece brnkačka – takže jsme měli spoustu času na dopilování všech her a hraček. Konečně tedy můžeme hrdě napsat, že program je na světě a zase je to pecka!

Kapacitně jsme naplněni až k prasknutí a můžeme začít sledovat předpověď na konec srpna, jestli kromě skvělé party letos vyjde i to sluníčko. A co víc si teď přát? Snad jen aby se epidemie kotníčků, která současně skolila dvě klíčové vedoucí, nepřesunula i na nějakého účastníka. Ale nebojte, všichni marodi budou do tábora běhat jako gepardi za náklaďákem antilop.

Za tým vedoucích se s vámi prozatím loučíme a bližší informace můžete již brzy hledat ve svých schránkách. Jo, a hlavně se rozhlížejte na přechodech.

 

Celotáborová hra zahájena!!!!!

 

22.08.2015 10:15

Na dálném jiho-severu, v zemi neustále svítících lampionů, byly od nepaměti čtyři orienťácké rodiny. Po celou sezónu objížděly všechny závody v blízkém i širokém okolí, běhaly o 106, trénovaly s buzolou ve dne v noci a mapovaly a mapovaly…

Jednou se takhle potkali nejstarší otcové všech rodin v horkém měsíci žní na shromaždišti závodů v ledabyle postavené chatrči, která ani pořádný stín před sluncem neposkytovala, když tu jeden z nich povídá

„Taková křivá chajda, to by se u nás na závodech stát nemohlo!“.

Druhý na to hned přitakal:

„A podívej se na tu střechu – před sluncem nechrání, před deštěm taky nebude!“

Třetí se také musel přidat se svou troškou: 

„Jen co vítr zafouká, celé jim to tady spadne!“

Čtvrtý se jen tak usmíval, ale nic neříkal. Byl z nich nejzkušenější, zažil ještě dobu, kdy na shromaždištích stávaly jen ledabyle postavené oddílové stany. Po delší chvíli pozvedl číši a povídá: 

„Pánové, pojďme tedy ostatním ukázat, jak se staví pravá orienťácká vesnice. Příští týden jsou závody v Temném Lese, ať se tedy ukáže, že umíme postavit vesnice hezké, bytelné a funkční. Schválně, která z našich rodin postaví vesnici nejlepší?

 

PRVNÍ STAVBY ZAHÁJENY

22.08.2015 21:47

Před první výstavbou je důležité utužit kolektiv a získat suroviny! Den začal výrobou lacrossek a následným turnujem každý s každým. Někteří hráli spíše florbal, ale i tak to bylo až do konce všech utkání napínavé!!! Nebyl by to pořádný den, kdyby jsme se neproběhli po lese a nenašli kontroly. Někteří si užívali pouze jeden okruh, ale ti rychlejší všechny čtyři. Po spořádání všech ovocných knedlíků proběhl souboj v deskové hře Člověče nezlob se ve verzi "biatlon pro živé figurky" :) Před usínámín se začalo stavět a proběhla první burza surovin.

 

První fotogalerie na webu!!!

 

24.08.2015 21:13

Po menších technických problémech, kdy kabel pro propojení foťáku zůstal v Praze již můžeme konečně zveřejnit první fotky. Doufáme, že jsou důkazem o tom, jak si tady krásně uživáme. 

 

Aquadukty, Triskuj a první táborák 

 

24.08.2015 21:43

Dříve než se kolonisté rozhodnou postavit město, měli by vědět několik důležitých a zásadních věcí!

1) Každé správné město musí mít vlastní aquadukt a především dokázat odborné komisi, že opravdu funguje a přivede vodu do města. 

2) I při tréninku v lesích se musí takticky přemýšlet a bojovat jako jeden muž.

3) Je dobré znát vedoucích nejoblíbenější barvu, hloubku Macochy i to, co je Tádž Mahál.

4) Když Urboš hraje na kytaru, je téměř povinností zpívat.

5) Sprchovat se vícekrát než 1x za tábor není příliš :)